1. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı – Ağrı Doğubayazıt

1. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı - Ağrı Doğubayazıt
1. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı - Ağrı Doğubayazıt

Vatan görevini 1.Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı, Ağrı Doğubayazıt bölgesinde yapacak olan askerlerimiz için detaylı bilgilendirmede bulunacağımız bu yazımızı dikkatlice okumasını tavsiye ederiz. Ağrı Doğubayazıt’ta yer alan tugay komutanlığına ulaşım sadece kara yolu ile sağlanmaktadır. Güvenlik nedeni ile birliğe ulaşmak isteyenler KTM (Katılım toplama merkezi) aracılığı ile ulaşım sağlayabileceklerdir. Bu bilgiler size asker belgenizi sülüsünüzü aldığınız zaman verilmiş olacaktır. Doğu bölgesi olarak geçen Ağrı’da çetin bir askerliğe hazır olmanız gerekmektedir. Bununla ilgili detaylara konumuzda yer vereceğiz.

1. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı
1. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı

Ağrı Doğubayazıt 1.Mekanize Piyade Tugayı Adres

Doğubayazıt Ağrı bölgesinde yer alan 1. Mekanize Tugay Komutanlığına ulaşmak isteyenler ve şahsi olarak gitmek isteyenler için adresi paylaşalım. Yeni Mah. Barış Sok. üzerinde yer almaktadır. Ağrı merkeze geldikten sonra tugaya şehir içi dolmuşlar ve taksiler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Er olarak gidenler sadece KTM aracılığı ile tugaya ulaşım sağlamalıdırlar.

Ağrı Doğubayazıt 1.Mekanize Piyade Tugayı Telefon Numarası

Vatan görevini yapmakta olan yakınınıza veya acil bir durumda tugaya ulaşmak isteyenler için telefon numarası 0472 312 60 67 olarak geçmektedir. Telefon numarasını aradığınızda karşınıza bir sekreter çıkacaktır ve arama nedeninizi soracaktır verdiğiniz bilgilere göre sizi ilgili kişi ile görüştürecektir.

Ağrı 1. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Nasıl Bir Yer

Birinci mekanize piyade tugay komutanlığında askerlik yapacak olanlar için bu bölge hakkında bazı detayları paylaşmak istiyoruz. Ağrı dağının eteklerinde kurulu olan birliği askeri kapasitesi 15000’dir. Kış aylarında gittiğinizde -12 dereceleri bulan hava koşulları sizi zorlayabilir. Fakat bu soğuk belli bir süre sonra sizi bırakacaktır. Çünkü askerliğin yapısı gereğiyle her şeye alışmış oluyorsunuz. Bulunduğunuz birliğin güvenlik sınırı 260 km ile sınırlıdır. Bu alan içerisinde ki her şey tugayın güvencesi altındadır. Mutlaka yanınızda askeri içlik götürün yoksa ayazda donarsınız. Acemilik boyunca kesinlikle çarşı izni verilmemektedir. Ağır hasta olursanız askeriye sizi aracıyla en yakın şehir hastanesine götürmektedir. Usta birliği için gelenler çarşı izinlerini her hafta kullanabilirler. Çarşı izninde mutlaka İshak paşa sarayını gezmenizi tavsiye ederiz.


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*