12. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı – Ağrı

12. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı – Ağrı
12. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı – Ağrı

Ağrı ilimiz de yer alan 12.Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı doğu bölgesi olarak geçmektedir. Aynı zamanda Ağrı Eleştirt’ de yer alan 2. Mekanize piyade taburu da tugay komutanlığına bağlıdır. Ağrı iline uçak veya otobüs ile ulaşım sağlanmaktadır. Askerliğini bu tugayda yapacak olan askerlerimiz otobüs ile geldikleri takdir de KTM aracılığı ile birliğe gönderileceklerdir. Öncelikli olarak otogardan indiğiniz zaman birliğinizin sizin için belirlemiş olduğu en yakın Kabul toplama merkezine ulaşmanız gerekmektedir. Birliğe sadece güvenlik nedeni ile askeri araçlar ile ulaşım sağlanmaktadır.

12. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Konum

12. Mekanize piyade tugay komutanlığına şahsi olarak gitmek isteyenler veya bir yakınını ziyaret etmek istenler için birliğin adresini sizlerle paylaşalım. Fırat Mah. Erzurum Cad. Ağrı Merkez de yer almaktadır.

12. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Telefon Numarası

Acil durumlarda tugay komutanlığına ulaşmak isteyenler için telefon numarası 0472 215 10 86 olarak bilinmektedir. Telefon numarasını aradığınızda santrale aktarılıyor buradan neden aradığınız ve kiminle görüşmek istediğiniz sorulmaktadır. İlgili bilgileri verdikten sonra sizi görüşmeye dâhil ediyorlar.

ağrı bedelli askerlik
ağrı bedelli askerlik

Ağrı 12. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Bedelli Askerlik

Ağrı bölgesinde özellikle 12. mekanize piyade tugayında kısa dönem veya bedelli askerlik yapacaklar için kısa bir bilgilendirmede bulunalım istedik. Acemi olarak geçireceğiniz bu birlikte büyük ihtimal tugay karargâhta yer alacaksınız. Burada o kadar çok rütbeli asker var ki sürekli emir komuta ilişkisi yer almaktadır. Bu durum canınızı sıksa da yine de güzel bir acemi dönem geçireceksiniz. Özellikle kış aylarında gelecek olanlar kendilerini iyi hazırlasınlar. Ağrıda hava şartları ağır ve -32 dereceleri görmektedir. Bu nedenle yanınızda mutlaka içlik tarzı kıyafetler bulundurmanızı tavsiye ederiz. Her ne kadar soğuk olsa da gözünüzü korkutmasın vücudunuz bu soğuğa alışacak ve artık aldırış etmeyeceksiniz. Buraya bedelli askerlik için gelenler genellikle 14 gün boyunca yemin törenine hazırlanmaktadırlar. Bunun haricinde rutin olarak spor ve yürüyüş yapılmaktadır. Askerliğin 2. Haftasında ise atış talimi yapılmaktadır ve 6 mermi hakkı verilmektedir. G3 silahlar ile yapacağınız atış talimi eğlenceli geçecektir.


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*