14. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı – Kars

14. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı – Kars
14. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı – Kars

Askerliğini 14’Üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Kars’ta yapacak olanlar ve birlik hakkında detaylı bilgi almak isteyenler için özel olarak bu yazımızı hazırlıyoruz. Kars’a ulaşım hava yolu, tren veya kara yolu ile sağlanabilmektedir. Genel olarak en güvenli ulaşım yolu hava yolu veya tren olsa da günümüzde askerler en çok kara yolu taşımacılığını tercih etmektedirler. Kara yolu ile gelen askerlerimiz öncelikle belirlenmiş olan KTM ile birliğe katılım sağlamaktadırlar. Hava yolu ile gelenler için böyle bir şart aranmaktadır. Fakat yine Kars merkezde bulunan KTM birliğine ulaşmanız gerekmektedir. Kars şehrine konuşlanmış toplam 4 kışla bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla; Kazım Karabekir Kışlası, Hafız Hakkı Paşa Kışlası, Çakmak Doğu Kışlası ve Çakmak Batı Kışlasıdır.

 

Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Nerede

     Vatani görevini yapmak için Kars’ta bulunan 14. Mekanize piyade tugayına gitmek isteyenler veya orada bulunan bir yakınınızın yemin törenine katılmak isteyenler için birliğin adresini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Tugay komutanlığı adresi; Ortakapı Mah. Şehit Yusuf Bey Cad. Kars Merkez olarak harita konumunda yer almaktadır. Şehir merkezinde yer alan tugay komutanlığına ulaşım oldukça basittir. Otogardan gelenler öncelikle şehir içi servisler ile şehir merkezine ulaşım sağlamaları gerekiyor. Daha sonra ise yine şehir içi dolmuşlar aracılığı ile Tugaya giden bir dolmuşa binerek kolay ulaşım sağlayabilirler. İsteyenler özel araçları veya bir taksi aracılığı ile de ulaşım sağlayabilir.

Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Telefon Numarası

Tugay komutanlığına ulaşabileceğiniz tek telefon numarası bulunmaktadır. 0474 212 60 23 nolu telefonu arayarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kars 14. Mekanize Piyade Tugayı Nasıl Bir Yer

     Askerlik görevi Kars’a çıkan vatan evlatları için oldukça çetin geçiyor diyebiliriz. Özellikle kış aylarında buraya düştüyseniz sizlere tavsiyemiz buranın soğuk ve ayazına alışmaya hazır olmalısınız. Öncelikle yanınızda bulundurmanız gereken en öneli şey içliktir mutlaka içlik almayı unutmayınız. Askeriyede askeri yeşil olmak şartıyla bere takmanıza izin veriliyor. Bunun haricinde yanınızda standart askeri malzemeleri eksik etmeyiniz. Karsta bedelli askerlik yapacak olanlar da aynı şekilde hazırlık yapmalarını tavsiye ederiz.

 


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*