25. Hudut Tugay Komutanlığı – Ardahan

25. Hudut Tugay Komutanlığı – Ardahan
25. Hudut Tugay Komutanlığı – Ardahan

Vatan görevini Ardahan 25. Hudut Tugay Komutanlığında yapacak olan vatan evlatları için bu konuda detaylı bilgilendirmede bulunacağız. Ardahan ne kadar doğu görevi olarak geçmese de burada ki şartlarda diğer hudut komutanlıkları gibi oldukça çetindir. Hudut komutanlığı ülkenin bölgesel sınırlarından sorumlu komutanlıklardır. Ardahan’da toplam 3 adet askeri kışla yer almaktadır. Bunlar sırasıyla şu şekildedir. Aziziye Kışlası, Anıtkale Kışlası ve Hasan Sabri Paşa Kışlasıdır.

Ardahan’a usta birliği veya acemi birliğini yapmak için gelecek olan askerler öncelikle direk gidiş olmadığından dolayı Karsta bulunan KTM (Kabul Toplama Merkezi) üzerinden ulaşım sağlayabileceklerdir. Bu gibi yerlerde askeri güvenliği amacıyla bu şekilde ulaşım sağlanmaktadır.

Kışlaya gitmeden önce hazırlamanız gereken malzemeler ise şu şekildedir. Özellikle kış aylarında askerliğinizi yapacaksanız mutlaka yanınıza 2 takım içlik almalısınız. Ekstra olarak ise; diş fırçası, iç çamaşırları, tıraş bıçakları, bot boyası, bot kilidi ve en önemlisi dolap kilidi çantanızda bulunması gereken en temel eşyalar arasındadır.

Hudut Tugay Komutanlığı Nerede

Hudut Tugay Komutanlığına tayininiz çıktıysa veya askeri görevini yapmakta olan yakınınızı görmeye gelecekseniz öncelikle doğru adresi aldığınızdan emin olmalısınız. Komutanlığın adresi ise; Fevzi Çakmak Mah. Göle, Ardahan olarak haritalarda yer almaktadır.

Hudut Tugay Komutanlığı İletişim

Acil durumlarda veya özel olarak yakınınız hakkında bilgi almak ve ulaşmak isterseniz 25. Hudut komutanlığının telefon numarası ise; 0478 411 20 51 nolu numara olarak bilinmektedir.

Ardahan 25. Hudut Tugayı Bedelli Askerlik

Bedelli askerlik için Ardahan 25. hudut komutanlığına gelen için özel bilgiler verelim. Öncelikle yanınızda akıllı cep telefonu getirmeyin eğer getirmişseniz kâğıda bir tutanak ile teslim etmek durumunda kalacaksınız. Teslim tarihinizin son günü orada bulunmaya çalışın erkenden gitmenin bir anlamı yoktur. Kış ayına denk geldiyseniz hava çok soğuk olacaktır mutlaka yanınızda içlik getirmeyi unutmayın. Bunun yanı sıra askeri yeşil ve bere yanınızda ekstra olarak getirebilirsiniz. Askeriye size gerekli olan tüm ihtiyacınızı üniforma teslimde verecektir. Bedelli yaptığınız yerde mutlaka uzun dönem erler olacaktır onlarla zıt gitmemeye çalışın bunun haricinde emirlere mutlaka uyum sağlayın

 

 


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*