4. Komando Tugay Komutanlığı – Tunceli

4'uncu komando tugayı tunceli
4'uncu komando tugayı tunceli

Tunceli’de bulunan 4’üncü Komando Tugay Komutanlığı ulaşımı kara ve havayolu ile sağlanmaktadır. Vatani görevi doğuya çıkan askerler direkt olarak birliğe katılım sağlamamaları gerekmektedir. Bunun için öncelikle KTM (Kabul ve Toplama Merkezi) aracığı ile katılım sağlayabilirsiniz. Eğer görev yeriniz Tunceli ise öncelikle Elazığ’da ki KTM merkezine ulaşmanız gerekiyor orada ki birlik sizi Tunceli’de ki görev yerinize ulaştıracaktır. Bildiğiniz üzere doğu kritik bir bölgedir ve asker güvenliğini sağlamak amacıyla KTM merkezleri aracılığı ile ulaştırma sağlanmaktadır.

Tunceli  4. Komando Tugayı Adresi

Özellikle acemi birliğinde yemin töreni için Tunceli 4. komando tugay komutanlığına gitmek isteyen ailelerin en çok arattığı sorgular arasında yer alan adresi sizler ile paylaşalım Atatürk Mah. 195 Askeriye Cad. Tunceli Merkez de yer almaktadır. Buraya ulaşım şehir içi dolmuşlar veya özel taksi ile sağlanabilir. Otogardan ulaşmak isteyenler için ise şehir merkezine giden ücretli servisler mevcuttur. Havayolu ile gelenler ise yine ücretli servisler aracılığı ile ulaşım sağlayabilirler

Tunceli 4. Komando Tugay Komutanlığı İletişim

Tunceli’de yer alan 4. Komando tugayına acil durumlarda ulaşmak isteyenler 0428 213 18 90 nolu telefondan arayarak ulaşabilirler. Tugayın faks numarası ise 0428 213 18 35 olarak bilinmektedir.

Tunceli 4. Komando Tugayı Askerlik

Doğu bölgesinde askerlik yapmak her zaman zor olmuştur. Fakat bu zorlukları komutanlarınızın emirlerine uyarak ve asker tertiplerinizle iyi geçinerek aşabilirsiniz. Oldukça temkinli bir bölgede askerlik yapmak her zaman uyanık ve disiplinli olmayı gerektirir. Askerlik süresi boyunca yanınızda bulunması gerekenler malzemeler ise sırasıyla şu şekildedir. Bot kilidi, bot boyası, diş fırçası, tıraş bıçağı, eşofman takımı, spor ayakkabısı ve bolca iç çamaşırı. Tüm bu temel ihtiyaçlarınızı devlet karşılasa da ekstra olarak sizin de yanınıza almanız gerekmektedir. Özel bir hastalığınız ve sürekli kullanmanız gereken özellikle raporlu ilaçlarınız varsa bunu birliğe katılırken mutlaka revir doktoruna bildirmeniz gerekmektedir. Düzenli kullanacağınız ilaçları günlük revir odasından temin edebilirsiniz.

4. Komando Tugayı Nerede?

Komando Tugayı, Türk Kara Kuvvetleri’ndeki 7 komando tugayından biridir. 8. Kolordu komutası altında olup karargâhı Tunceli’dedir.


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*