Asker Sitesi | Askerlik Bilgi Paylaşım

Aday Memur Askerlik Tecil İşlemleri

Aday memurların en büyük sıkıntılarının başında askerliğe gidip gitmemeleri gelmektedir. Asker adayları, memuriyetlerinin riske girebileceğinden korktukları için bu durumu dert edebilmektedir. Ancak bu yazımızda böyle bir sıkıntı ile karşı karşıya kalmamanız adına izlemeniz gereken yol ve yöntemleri sizinle paylaşmaya çalışacağız. İşte aday memur askerlik tecil işlemi ve yapılması gerekenler…

 

Aday Memurluk Nedir?

Devlet memurluğunu ilk kez kazananlar için 1 yıldan az olmayan ve 2 yıldan fazla olmayan bir deneme süreci vardır. Bu süreç içerisinde gereken eğitimler verilir ve adayların bu süreçteki tüm staj ve eğitimleri biter.

 

Aday Askerlik Süreci

1 yıldan az olmayan ve 2 yıldan fazla olmayan süreç için yapılan bu adaylık sürecinin herhangi bir nedenden dolayı askerliğe takılması, büyük sorunlara neden olabilmektedir. Zaten memur olmanın en büyük şartlarından biri olan askerlik durumu, bu açıdan sıkıntı verebilir ve askerlik seçildiğinde de memurluk tehlikeye girebilir. Bu yüzden tecil işlemini yapmanız gerekiyor.

 

Aday Memur İçin Tecil İşlemi

Aday memur askerlik tecil işlemi adaylık sürecinden önce yapılabilir. Bu süreç genelde 1 yıl olmakla birlikte aday memurluk süreci devam etmesi durumda 2 yıl da olabilmektedir. Fakat bunu belge ile ispatlamanız ve en kısa sürede bu belgeleri askerlik şubesine teslim etmelisiniz. Bu süreci titizlikle takip etmelisiniz. Yoksa bazı sorumlar ile baş başa kalabilirsiniz.

 


Etiketler: ,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.