Asker Sitesi | Askerlik Bilgi Paylaşım

Antalya 3. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı

Antalya 3’üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı, Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde konuşlanan acemi birliğidir. Buraya gelen askerler, askeri eğitimlerinin ilk aşamasını tamamlayarak usta birliklerine gitmeye hak kazanır. Birlik, Topçular mevkiinde bulunmaktadır. Burası, harika yer üstü zenginlikleri ile askerlerin çarşı izinlerini harika şekilde tamamlamalarını sağlayacak güzelliktedir.

 

Şehir Hakkında

Antalya, Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biridir. Şehir, hem yapılanması hem de sahip olduğu değerler bakımından, birçok avantaja sahiptir. Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistin geldiği şehir, 07 plakaya sahiptir. Aynı zamanda 2.5 milyona ulaşan nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden biridir. 20.177 kilometre karelik büyüklüğü ile de Türkiye’nin en büyük şehirlerinden biridir. Isparta, Mersin, Konya, Karaman, Burdur ve Muğla, bu ilin komşularındandır.

 

İlçe Hakkında

Muratpaşa ilçesi; 490 bine yakın nüfusu ile Antalya’nın en kalabalık ilçelerinden biridir. Sahil kıyısına sahip olan bu ilçe, orta sınıf gelirlilerin daha fazla bulunduğu bir yer. Antalya’dan buraya gelecek asker adayları, rahat ve hızlı ulaşım imkanlarından yararlanabilirler. Aynı zamanda Antalya’dan direkt bu ilçeye gelmek isteyenler, deniz ulaşımını da kullanabilirler.

 

Antalya 3’üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Hakkında

Antalya 3’üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı, Antalya’nın Muratpaşa ilçesinin Topçular mevkiinde yer almaktadır. Kara yolu ile Antalya’dan yaklaşık 7 km’dir ve dilerseniz sürekli bulunan şehir içi hatlar ile buraya ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda eğer Hava yolunu deneyerek birliğinize gelmek isterseniz; bu durumda Antalya havaalanı ile Muratpaşa arasının sadece 15 kilometre olduğunu ve yaklaşık yarım saatlik bir şehir içi yolculuğunun ardından birliğinize teslim olabileceğinizi unutmamalısınız.

 

İletişim ve Adres

Antalya 3’üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı, Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yer alan orta büyüklükte bir komutanlıktır. Erbaşların eğitimi işin dizayn edilmiş olan bu birlik, acemi birliğiniz olacaktır ve buradan farklı usta birliklerine yönlendirileceksiniz. Topçular mevkiinde yer alan bu birliğe saat 17:00’den 3 saat önce teslim olarak giriş işlemlerinizi tamamlamanız ve birliğinize teslim olmanız gerekir.

İletişim Numaraları: 0242 321 5351-56

Faks Numarası: 0242 322 5790

 

Birliğinize teslim olmadan önce detaylı bilgi almak için iletişim numaralarından iletişime geçebilirsiniz.

 

Yorumlar:

Antalya 3. piyade eğitim tugayı komutanlığı yorumlarınızı bizlere ve yeni asker arkadaşlarınızdan esirgemeyin… Yorumunuzu aşağıya bekliyoruz.


Etiketler: , ,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.