Asker Sitesi | Askerlik Bilgi Paylaşım

Askerde Bot Çalınırsa Ne Olur?

Askerde belki de en zorlu ancak en faydalı işlemlerden biri de bot giyilmesidir. Sabah erken saatlerde onca kamuflajın altına bir de bot giymek oldukça eziyetli bir durum. Ancak, karda, kışta, soğukta, dikenli ve zorlu yollarda ayaklarınıza hiçbir eziyet gelmemesini gördüğünüzde bu kez faydalarını düşünmeye başlarsınız. Tabii ki, bir de bunun öğlen arasında tuvalet ihtiyacı kısmı vardır.

Sırf botlardan dolayı tuvalet ihtiyacınız olmasına rağmen 2 kez düşünmek zorunda kalabilirsiniz. Aynı zamanda yemekten sonra artık koğuşunuza dinlenmeye çekildiğinizde de çıkarma eziyeti var. Yani kısacası yukarıda hem faydalarını ve hem de dezavantajlarını sizlere belirtmek istedik.

Peki ya bu botların korunması ve saklanması?

 

Bot Kilitleme

Bot kilitleme aslında 2 şekilde olabilmektedir. Birincisi, dışarıdan temin ettiğiniz veya sonrasında askeriye nizamiyesindeki ihtiyaç kantininden aldığınız kilitle yataklarınızın altına kilitlemek. İkincisi ise; dışarıdaki veya içeride varsa içerideki dolapların içerisinde veya ayak kısmında kilitlemedir. Tabii ki burada da unutmamak gerekir ki; özellikle uzun dönem askerlik yapacaklar için dolaplarınızın kilitli olmamasını belirtmek gerekir. Eğer bedelli askerlik yapacaksanız, 3 hafta için komutanların pek de gözüne gelmeyeceğinden, dolaplarınızı kilitleyebilir ve buraya da kilitsiz bir şekilde direkt olarak botlarınızı koyabilirsiniz.

Bot kilitlemede dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, herkesin üzerine basmasına fırsat vermeyecek şekilde kamufle etmektir. Buna dikkat etmelisiniz.


Etiketler: ,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.