Asker Sitesi | Askerlik Bilgi Paylaşım

Askerde Cep Telefonu Yasak Mı?

Hayır. Kısaca Hayır. Ama belli başlı kurallara uymakla tabiki. 2015 senesinde alınan bir kararla askerlerin tuşlu cep telefonu olması kaydıyla ve kesinlikle internete girmemesi koşuluyla serbest. Sadece bununla kalmıyor tabi kamerasız olması da gerekmekte. Aynı zamanda Askercell hattı kullanımı da zorunludur.

Askerde cep telefonu serbest mi?

Belirli koşulları sağlarsanız elbette serbest. Kameralı, internete girebilen veya Askercell olmayan bir hat kullanırsanız hakkınızda işlem başlatılır. Tüm bunların yanında Askercell hattında sabah sekizden akşam 6 ya kadar hat aramalara ve mesajlara kapalıdır.

 

Acemi Birliğinde de Cep Telefonu Kullanılır mı?

Evet yukarıdaki koşullar sağlandığı taktirde ister acemi birliğinde ister usta birliğinde olun fark etmez cep telefonu kullanabilirsiniz. Unutmayın android, ios, internet bağlantısı olan, askercell hattı dışındaki hatlar kesinlikle yasaktır. Askercell faturasız konturlu bir hattır sıkıntısızca kullanabilirsiniz, artık kartla ahizeli telefon devri askercell sayesinde sona erdi.

 

Askerde akıllı telefon serbest mi?

Hayır yasaktır. Yakalanırsanız, askerde telefon yakalatmanın cezası sonucu askerliğiniz uzatılabilir. Tuşlu, kamerasız, akıllı olmayan telefon ve askercell harici yasak!


Etiketler: , , , , , ,

Yorumlar
  1. Asker dedi ki:

    Merhabalar, askerde akıllı telefonu bilgisayardan şarj ettim ve bu çeşitli mercilerden görüldü Ankara dan. Sizce hakkımda dava açılır mı mahkeme falan olur mu. Sicilime işler mi işlerse görünür mü lütfen bilgilendirir misiniz teşekkürler şimdiden