Asker Sitesi | Askerlik Bilgi Paylaşım

Askerde Elektrikçi Olmak ve Kalmak

Askerde herhangi bir mesleğinizin olması çok büyük işinize yarayabilir. Bu durum kimi zaman askerliğinizin çabuk geçmesini sağlayabildiği gibi rahatlamanız açısından da büyük işe yarayabilir. Nitekim askerde eğitim ve mıntıka gibi durumlardan kurtulmak! adına mesleğinizin olması, size yardımcı olacaktır. Bunlardan en önemlilerinden biri de şoförlükle birlikte ikinci sırada yer alan elektrikçiliktir. Eğer iyi bir elektrikçi iseniz, size sürekli olarak herhangi bir nizamiye alanında iş çıkacaktır. Bu yüzden diğer arkadaşlarınız ile eğitimlere, nöbetlere, mıntıkalara ve diğer zorlayıcı durumlara katlanmak zorunda kalmadan sürekli olarak işinizle meşgul olursunuz. Tabii ki bu durum acemi birliğinden sonra belirlenir ve bundan sonraki süreçte bazı adımları takip etmeniz gerekir.

 

Askerde Elektrikçi Olmak

Komutanınız size usta birliğinde sivil hayatınızda neler yaptığınızı soracaktır. Buna istinaden söz konusu mesleğinizin elektrikçi olduğunu belirtirseniz; bu durumda geri kalan süreyi muhtemelen elektrikçi olarak geçirirsiniz ve diğer birçok uğraştan muaf olarak sadece bu iş için çalışırsınız. Sizin bilginize ve ustalığınıza güvenerek size işler verilecektir. Ve hatta kimi zaman orta veya yüksek gerilim hatlarında da size danışırlar. Genelde heyecanla anladığını ifade edenler ciddi problemler ile karşılaşırlar. Bu yüzden bu durumu özellikle belirtmeniz gerekir.

 

Askerde Elektrikçi Olarak Kalmak

Askerde kalmak ve usta birliğinden sonra elektrikçi olarak devam etmek istiyorsanız; askerlikten sonra bu durumunuzu belirten bir dilekçeyi komutanınıza vermeniz gerekiyor. Duruma göre ve beklentilere göre size sonuç bildirilecektir.


Etiketler: ,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.