Asker Sitesi | Askerlik Bilgi Paylaşım

Askerde Elektronik Sigara Kullanılır mı?

Öncelikle belirtmek gerekir ki; sabah ictimasından sonra başlayan askerlik mesaisi, akşam  yatak ictiması ile biter ve bu iki zaman dilimi arasında dilediğiniz legal şeyleri kullanabilirsiniz. Bununla birlikte bu süreçler arasında kalan kısımda ise; ancak komutanınız sigara molası verirse, bu durumda sigara kullanabilirsiniz. Peki ya bu sigara değil de elektronik sigara ise de durum değişir mi? İşte yanıtı…

 

Askerde E-Sigara Kullanımı

Belirtmek gerekir ki normal sigaradan farklı olan ve şarj olması gereken elektronik bir cihaz olmasından dolayı, bu cihazın kullanımı yasaktır. Normal şartlarda bu cihazın kullanımına izin vermek şöyle dursun, şarj ettiğiniz zaman görüldüğünde ciddi problemler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Kaldı ki koğuşlarda  şarj etme yeri yoktur ve değişmekle birlikte genelde tuvaletin giriş kapısının yanında 10-20’lik prizler vardır. Buranın dışında bir yerde zaten priz olmadığından şarj edemezsiniz. Ve bu yüzden sizinle aynı binada kalan komutanlarınızın da aynı tuvaleti kullanacağını varsayarsak, bu durumda şarj cihazınız sırıtacaktır.

 

Askerde elektronik sigara serbest mi

E-sigara kullanımı bu yüzden yasaktır ve yakalandığınızda cihazınız ya çöpe atılır ya da terhis olmaya yakın size teslim edilir. Kimi zaman ise komutana bağlı olmak şartı ile (yönetmelik olmasa da inisiyatif komutana bağlı olarak değişebilir.) hakkınızda tutanak tutulabilir. Bu yüzden en iyisi herhangi bir elektronik cihaz götürmemeniz. Ya da götürecekseniz çok iyi bir şekilde muhafaza etmelisiniz.


Etiketler: , ,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.