Asker Sitesi | Askerlik Bilgi Paylaşım

Askerde Revirci Olmak

Askerde en çok bilinen ve ziyaret edilen yerlerden biri de revirdir. Bir hastane gibi düşünülse de aslında revir bir tür ilk müdahalenin yapıldığı aile hekimliği gibi yerlerdir. İşte bu yüzden bu yerlerden ekstra bir muayene olmak ve operasyon geçirmek gibi bir durum düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bir aile hekimliğini andıran bu yerde, belirli mesai saatlerinde çalışan devlet hastanesi doktorları bulunmaktadır. Kimi zaman birlikçe gittiğiniz bu yerde, eliniz boş dönebilirsiniz.

 

Zira burada size sıra gelmesi, sadece çok ama çok büyük bir rahatsızlığınız varsa ve bir de kurnazlığınız söz konusu ise mümkün olabilmektedir. Çünkü, söz konusu yere gitmek kimi zaman hasta için can sıkıcı bir hale gelebilmektedir. Peki bu durum ya revirciler için nasıldır?

 

Revirci Nedir? Ne İş Yapar?

Uzun dönem askerlerin usta döneminde çalışmak istedikleri yerlerden biri olan revir için görevli askeri personele revirci denmektedir. Sizinle pek bir farkı yok. Yani onlar da birer askerdir. Sadece, görev farkı vardır ve bu da kimi zaman can sıkıcı bir hal alabilir. Çünkü revirciler genellikle resmi evraklarla ilgilenirler ve herhangi bir tanesinde bir problem çıkması, onun için çok kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Bununla birlikte, hastaların yani hasta askerlerin revire götürülme nizamında ve kurallarında da revirci çok hassas ve dikkatli bir şekilde hareket etmelidir.  Bu yönü ile revirci olmak biraz da zor bir meslektir denilebilir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.