Asker Sitesi | Askerlik Bilgi Paylaşım

Askerde Saat Takmak Serbest mi Yasak mı?

Askerde saat takmak yasak mıdır yoksa askerde saat kullanmak serbest midir bu konuya açıklık getireceğiz. Sitemiz askersitesi.net ziyaretçilerimizden Alper adlı asker adayı askerde saat takmanın yasak veya serbest olup olmadığını merak ettiğini; eğer serbest ise hangi tür saat alması gerektiğini geçe ay ki sorusunda bizlere yöneltmişti. Bildiğiniz gibi askeriyeye kafanıza göre eşya sokamazsınız. Şimdi bu kol saati takma konusunu başlıklar halinde açıklığa kavuşturalım bakalım hangi tür saatler yasak hangileri serbest:

Askerde saat takmak serbest mi?

Evet arkadaşlar askerde mobil saatler haricinde normal klasik veya dijital saat takmak serbesttir. Tabiki android ya da ios uygulamalı saatler bu serbestliğin içerisine girmiyor.

 

Peki askerde hangi tür saat takmalıyım?

Tavsiyem olur ki alarmı olan bir saat takmanız ve bu saatin su geçirmez özellikte olması gerekmektedir. Çünkü sabah uyanmak istediğinizde saatinizin çalar saat özelliği sayesinde erken kalkıp hazırlanabilirsiniz. Veya nöbet zamanlarınızda nöbet saatinizi kaçırmak için bu saatlere ihtiyacınız olacaktır.

Askerde nasıl saat kullanılır?

Askerde yukarda belirttiğimiz gibi alarm özelliği olan normal saatleri kullanabilirsiniz. Yine askerde yasak olan eşyalar konumuzda aklınıza gelen soruların yanıtını arayabilirsiniz. Akıllı telefon uyumlu akıllı saatler yasak eşyalar arasına girecektir.


Etiketler: , ,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.