Asker Sitesi | Askerlik Bilgi Paylaşım

Askerde Usta Birliğinde Ne Yapılır?

Askerde acemi birliğinin 4 hafta yapılmasından sonra 7 günlük bir dağıtımın ardından, bir sonraki durak, askerliğin artık gerçek anlamda başladığı yer usta birliğidir. Bu birlik, artık sizin yemin ederek asker olduğunuzun kanıtı olan yerdir ve yeni yerinizde, artık profesyonel askerliğe ilk adımı attığınız yerdir. Bu yüzden eğitimler artık oldukça fazla olur, acemi birliğinde yapmadığınız görev dağılımlarının yapıldığı ve nöbet gibi bir çok askerlik mesleğinin icra edildiği yerdir. İşte bu yüzden askerde usta birliğinde ne yapılır diye soracak olursanız; askerliğe dair her şeyi yapacağınızı söyleyebiliriz.

 

Usta Birliğinde Ne Yapacağım?

Bilmeniz gerekir ki; askerlik usta birliğinde gerçek anlamda başlar. Bu yüzden sivil hayatta icra ettiğiniz mesleklerin aynısını veya benzerini burada icra edersiniz.  Aşçı iseniz, askerlerin yemeklerinin hazırlanmasında yardımcı olmalı, şoför iseniz komutanlara şoförlük yapmalı, öğretmen iseniz askerde okuma yazma bilmeyen erlerin eğitimlerine yardımcı olmalısınız. Bununla birlikte, tamir işleri, elektrik işleri, kalorifer bakımı ve buna benzer onlarca meslek de sizi bekliyor olacak.

 

Aynı zamanda acemi birliğinde yapmadığınız nöbetler sizi bekliyor olacak. Bununla birlikte, belki de acemi birliğinde haftada bir yaptığınız spor eğitimlerini artık çok daha sık yapacağınızı bilmelisiniz. Bunların yanı sıra, silah atış eğitimleri de daha sık olmak üzere sizi bekliyor olacak. Yani belirtmek gerekir ki, askerliğin gerçek durumunu burada deneyimleyeceksiniz.


Etiketler: ,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.