Asker Sitesi | Askerlik Bilgi Paylaşım

Askere Erken Gitmek İçin Ne Yapmalıyım?

20 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti erkek vatandaşlarının yapmakla sorumlu olduğu askerlik, kimi zaman tecil ettirilebildiği gibi bunun aksi durumda erkene de alınabilir. Her ne kadar bu durum neredeyse imkansız olsa da, bazı çok özel durumlar bunu sağlayabilir. Ancak bunun 100 binde 1 dolaylarında olduğunu belirtmek gerekir. Zira, bu yazıyı yazan biri olarak aynı zamanda buna başvurmuş ancak olumsuz sonuç almış biri olarak belirtmek doğru bir yaklaşım olacaktır. Eğer siz de şansınızı denemek ve daha güçlü nedenlerinizin olduğunu düşünüyor ve buna istinaden başvurmak istiyorsanız işte yapmanız gerekenler…

 

Özel Durumlarda Askere Erken Gitmek

Özel durumlar arasında, genellikle eş doğumu, sınav, hastalık, ameliyat ve buna benzer durumlar söz konusu olabilir. Ancak bu durumların şahsi olması durumunda yapılabilecek pek bir şey yok. Bununla birlikte, kardeşiniz ile eş zamanlı askere gitmek istememek ve öncesinde bu durumu ortadan kaldırmak üzere başvuru yapabilirsiniz.

 

Peki Nasıl Bir Yol İzleyebilirim?

Bunun için internet kanalı ile her ne kadar başvurular yapılsa da, doğrudan askerlik şubesine gidilerek başvurunun yapılması daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Aynı zamanda belirtmek gerekir ki; bu durum 20 yaşını doldurmuş olanlar için geçerli bir başvuru durumu. Aksi takdirde daha düşük yaşta olmanız durumunda sebep ne olursa olsun, zaten başvurunuz geçersiz sayılmaktadır.

 

18 – 19 yaşında askere gidilir mi?

Yukarıda anlattığımız gibi hayır minumum 20 olmalı


Etiketler: , , , , ,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.