Asker Sitesi | Askerlik Bilgi Paylaşım

Bekçi Olma Şartları – Boy Kilo Yaş Sınırı

Bekçilik günümüzde en çok rağbet gören mesleklerden biridir. Bu mesleğin yeni bir meslek olması ve esken çalışma şartlarına sahip olmasından dolayı her yıl yüz binlerce kişi iş başvurusu yapmaktadır. Başvuru şartları şimdilik yeni bir meslek olmasından dolayı ve yeterli sayıda yapılandırılan bir birim olmadığından dolayı, oldukça az ve basit şartlardır. Ama ilerleyen zamanlarda, muhakkak ki diğer mesleklerde olduğu gibi bekçilik mesleği için de şartlar değişecek ve daha da zorlaşacaktır. Ama günümüzde bu şartlara değinecek olursak, bekçilik başvuru şartları şunlardır…

 

Bekçi Olma Şartları

Bekçi olmak için en az ilkokul mezunu olmak gerekir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı her erkek için askerlik yapmış olma şartı aranır. Ağır hapis, yüz kızartıcı suç ve eylem yapmış ya da bunlara bulaşmış olmak. Terör kapsamında değerlendirilen suç ve eylemlere karışmamış olmak. Silah taşımaya ve sahada görev yapmaya sağlık ve psikolojik olarak hiçbir engel taşımamak. Sağlık Bakanlığı’nda yer alan sağlık yönetmeliğinin şartlarına uymak. Alkol, uyuşturucu ve benzeri alışkanlıklara sahip olmamak. Arşiv araştırması sonrasında güvenlik soruşturmasında da geçmek. Eğer siz de bu şartı taşıyorsanız; hemen fiziki şartları ve mülakat sınavlarını beklemek üzere başvurunuzu yapın! Bekçi olma şartları dövme sorusu soran arkadaşlar uzman şartları ile aynı yanıtı alacaklardır. Sitemizde dövme araması yaparsanız yanıt alabilirsiniz.

 

Bekçi Olma Yaş Sınırı Nedir?

Bekçi olabilmek için alt ve üst yaş sınırı bulunmaktadır. Bunun için alt sınır olan 18 yaşını tamamlamak ve üst sınır olan 31 yaşından gün almamış olmak gerekir.

 

Bekçilik Boy Kilo Hesaplama

Bu kısımdan hesaplama yapabilirsiniz.

Lütfen vücut ölçülerinizi siteme girerek hesaplama yapın. Sizde bekçi olmak istiyor ve bu konuda kafanızda soru işareti olup yanıt arıyorsanız sayfamız altındaki yorum yapma kısmından bizlere soru sorabilirsiniz. Mümkün olduğu kadar en kısa sürede yanıt vermeye çalışıyoruz.


Etiketler: , , ,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.