Asker Sitesi | Askerlik Bilgi Paylaşım

Doğuda Görev Yapan Asker Maaşları

Askerlik mesleği çok kutsal bir meslektir. Bu kutsal görev, nerede icra edilirse edilsin, 783.562 metrekare vatan toprağı, hudut veya uluslar arası alan hiç önemli değil, her askerin yapmak isteyeceği ve bir geri adım atmak istemeyeceği bir meslektir. Vatani görevini icra etmek isteyen her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı için Doğu veya Batı kavramı pek  de doğru bir kavram değil aslında. Ama, çokça dillendirilmesi ve bu yönde soruların gelmesi, bizim Doğu’da askerlik konusunu detaylandırmamıza neden olmuştur. Bu yüzden bu yazımızda, Doğu’da görev yapan askerlerin maaşlarına değineceğiz. İşte maaşlar…

 

Doğuda Görev Yapan Asker Maaşları

Doğuda er maaşları bulunan iline göre 400-500 tl harçlık almakta

Batıdaki erler ise 90-150 tl arasında alırlar harçlıklarını

Doğuda görev yapan Astsubay maaşları, 5 bin TL dolaylarındadır. Kara, Hava ve Jandarma Birlikleri için 50 ila 150 TL arasında fark olabilir.

Doğuda görev yapan Uzman Çavuş maaşları ise aile durumlarına, kıdeme ve çocuk sayısına bağlı olarak 5 bin ila 6000 TL arasında değişmektedir.

Doğuda sözleşmeli er olarak görev yapanların maaşları ise 4000 TL ila 4520 TL dolaylarında değişmektedir. Yine bu durum; aile durumlarına, kıdeme ve çocuk sayısına bağlı olarak değişebilir.

Doğuda görev yapan Yedek Subay maaşları ise 5500 TL ila 6000 TL arasında değişmektedir. Yine bu durum aile durumlarına, kıdeme ve çocuk sayısına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Doğuda görev yapan Teğmen maaşları ise 6000 ila 6500 TL arasında değişebilir. Bu durum, aile durumlarına, kıdeme, çalışma alan ve yetkisine ve çocuk sayısına bağlı olarak değişebilir.

Yedek Astsubay doğu görevi maaşları ise 5000 tl civarındadır


Etiketler: , , , , , ,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.