Asker Sitesi | Askerlik Bilgi Paylaşım

9. Kolordu Komutanlığı – Erzurum

Erzurum merkezinde yer alan 9’uncu kolordu komutanlığına ulaşım çok kalaydır. Vatan görevini yapmak için askerlik sülüsünü alan vatan evlatları Erzurum 9’uncu kolordu komutanlığına ulaşmak isteyenler karayolu taşımacılığı, hava yolu taşımacılığı veya demiryolu taşımacılığı ile ulaşım sağlayabilirler. Kolordu komutanlığı otogardan yaklaşık 10 km uzaklığında havaalanına ise yaklaşık 15 km uzaklığında yer almaktadır. Şehir merkezine otogar ve havaalanından ulaşım için ücretli servisler kalkmaktadır.

Erzurum Kolordu Komutanlığı Adres

Şehir merkezinde yer alana komutanlığın adresi; Atalar Mah. Cumhuriyet Cad. Yakutiye olarak yer almaktadır. Komutanlığa şehir içi dolmuşlar ile veya özel taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolda karşınıza çıkan uyanık dolandırıcılara karşı dikkatli olmanız gerekebilir. Bazen bu insanlar komutanlıkta tanıdığı rütbeli komutanlar olduğunu öne sürerek sizi daha iyi konumlarda askerlik yaptıracaklarına sizi inandırıp bir çıkar peşine düşmektedirler. Bu gibi insanlara uymayın her şey siz bölüğünüze teslim olmadan önce askerlik şubeleri tarafından belirlenmiştir.

Erzurum Kolordu Komutanlığı İletişim

Acil durumlarda veya askerde ki yakınınız ile görüşmek isterseniz komutanlığa  0442 235 19 70 numaralı telefon ile iletişim sağlayabilirsiniz.

Erzurum 9’uncu Kolordu Komutanlığı Giriş Prosedürü

Kolordu komutanlığına giriş yaparken sizi kapıda 2 asker karşılıyor ve sizden evraklarınızı göstermenizi istiyor. Daha sonrasında ise içeride 2. kapı yer almaktadır oradan geçerken aramaya tabi tutuluyorsunuz. Yanınızda kesinlikle akıllı telefon, ses kayıt cihazı, cd vb. cihazları bulundurmamanız gerekmektedir. Yanınız da sadece kamerasız tuşlu telefon bulundurma hakkınız vardır. Kullandığınız telefon hatta kesinlikle Türkcell askercell hattı veya ankesörlü kontörlü kart olmalıdır. Bu hatların haricinde kişisel hat kullanımı yasaktır.

Kışlaya gelirken yanınızda getirmeniz gereken en önemli eşyalar ise sırasıyla şu şekildedir;

  • Bot Kilidi

Bot kilidi asker de çok önemli bir rol oynamaktadır. Botlarınızı yer değiştirmesini veya kaybolmasını istemiyorsanız yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

  • Dolap Kilidi

Yine aynı şekilde eşyalarınızın yer değiştirmesini veya kaybolmasını istemiyorsanız dolap kilidi ile eşyalarınızın bulunduğu dolabı kilitleyebilirsiniz.

  • İç Çamaşırı

Devletimiz bize temel olarak iç çamaşırı vermektedir fakat bu yeterli olmayabilir siz yanınıza fazladan çamaşır alın.

  • Bot Boyası

Hemen hemen her gün botunuzu yatmadan önce boyayacağınız için kesinlikle büyük boy bir bot boyası almanızı tavsiye ederiz.

Erzurum 9. Kolorduya Bağlı Birlikler

1.Zırhlı Tümeni (Aşkale-Erzurum)
4.Zırhlı Tugayı(Aşkale-Erzurum)
6.Zırhlı Tuhgayı(Kandilli-Erzurum)
15.Zırhlı Tugayı(Erzincan)
9.Motorize Piyade Tümeni(Sarıkamış-Kars)
9. Motorlu Piyade Tugayı (Sarıkamış)
28.Motorize Piyade Tugayı(Kağızman-Kars)
17 Motorize Piyade Tugayı(Sarıkamış-Kars)
57.Komando Alayı(Sarıkamış-Kars)
51.Mekanize Piyade Tümeni(Dumlu-Erzurum)
25.Mekanize Piyade Tugayı(Ardahan)
247.Mekanize Piyade Tugayı(Göle-Ardahan)
246.Mekanize Piyade Tugayı(Oltu-Erzurum)
14. Mekanize Piyade Tugayı (Kars)
29. Mekanize Piyade Tugayı (Palandöken-Erzurum)
4. Motorlu Piyade Tugayı (Trabzon)
109. Topçu Tugayı (Susuzharmanlar-Erzurum)

 

 

 

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.