Asker Sitesi | Askerlik Bilgi Paylaşım

Jandarma Lojistik Uzman Erbaş Alımları

Jandarma genel komutanlığı, ihtiyacından dolayı her sene uzman erbaş alımı yapmaktadır. Bu aşamada en fazla işe alımın olduğu departmanlardan biri de hiç kuşkusuz lojistiktir. Her yıl yüzlerce lojistik uzmanı erbaş alan jandarma genel komutanlığı, bu yıl da alımlarına devam etmektedir. Biz de bu yıl bu alımlar ile ilgili size bazı bilgiler vermeye ve hangi yolları izlemeniz gerektiğine değinmek istedik. İşte tüm ayrıntılar.

 

Lojistik Uzman Erbaş Ne İş Yapar?

Birçok pozisyonda kullanılan lojistik uzman erbaşlar, özellikle nizamiye içerisindeki taşıma ve ulaştırmada görev alır aynı zamanda resmi kurumlar aracılığı ile iletilen dosyaları taşır. Bu taşıma genellikle zırhlı taşıyıcılar ile olabildiği gibi normal askeri araçlar ile veya dışarıdan getirilmek sureti ile kışla içerisinde demirbaş numarası verilen sivil araçlar da olabilir.

 

Hangi Şartları Karşılamalı?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı her Türk genci bu görevi üstlenebilir ve 8 yıllık eğitim hayatını tamamlamış olması gerekir en az. En az 164 en fazla 210 cm boyunda olmalı ve en az 20 en fazla 27 yaşında olmak gerekir. Bu sene Ekim ve Kasım aylarında alımların olması bekleniyor.

Nitelik belgesi alan hali hazırdaki askerler de başvurabilir. Bunun için bağlı olduğu birlik komutanlığına dosyalarını ve evraklarını teslim etmesi gerekir. Herhangi bir yüz kızartıcı suç yoksa bu işte tüm bu şartları karşılayanlar çalışabilir.


Etiketler: ,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.