Kara Havacılık Komutanlığı Karargah Ve Destek Bölük Komutanlığı – Ankara

kara havacılık komutanlığı ankara

Askerliğini Ankara da havacı olarak yapacaklar genellikle Kara Havacılık Komutanlığı Karargâh Ve Destek Bölük Komutanlığında askerliğini yapmaktadır. Bu yazımız da birlik hakkında sizlere detaylı bilgiler veremeye çalışacağız. Öncelikle bölüğe kara veya hava yolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Sizlere tavsiyemiz kara yolunu kullanmanızdır. Otobüs terminalinde bulunan ücretsiz servisler sizin gideceğiniz bölüğün yakınından geçmektedir. Bu servisleri kullanarak rahat ulaşım sağlayabilirsiniz. Bir diğer çözüm ise sizinle beraber aynı bölüğe gitmekte olan askerlerle beraber ortak hareket ederek bir taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tarihçe

Kara havacılık komutanlığının tarihi 1948 yıllarına dayanmaktadır. İlk olarak topçu birliği içerisinde Topçu tayyareciliği adıyla vatana hizmet vermiştir.  Daha sonrasında ise 1957 yılında topçu birliğinden ayrılmış havacılık ismiyle faaliyetini sürdürmüştür. 1974 Kıbrıs harekatına katılarak ulaşım ve keşif görevlerini yerine getirmiştir.

Kara Havacılık Komutanlığı Araç Envanteri

Havacılık komutanlığı bünyesinde birçok uçak, helikopter ve mühimmat yer almaktadır. Bunlardan bazıları aşağıda ki gibidir.

kara havacılık komutanlığı araç envanteri
kara havacılık komutanlığı araç envanteri

Ankara Güvercinlik Kara Havacılık Komutanlığı Adresi

Kara havacılık komutanlığı İstanbul – Ankara yolu üzerinde konum olarak yer almaktadır. Tam adresi ise; Uğur Mumcu Mah. Fatih Sultan Mehmet Blv. Yenimahalle, Ankara olarak bilinmektedir. Komutanlığa ulaşmak isteyenler bu adresi kullanabilirler. Otogardan gelenler için servisler bulunmaktadır. Hava yolu ile ulaşım sağlamak isteyenler ise, Ankara hava alanına indikten sonra şehir merkezi üzerinden ücretli servisler ile ulaşım sağlayabilirler.

Kara Havacılık Komutanlığı İletişim

Komutanlıkta bulunan bir yakınınıza ulaşmak isterseniz veya komutanlıkla acil durumlarda iletişim kurmak isterseniz 2 şekilde iletişim kurabilirsiniz. İlk olarak telefon numarası 0312 252 61 10 nolu numara ile iletişim kurabilirsiniz. 2. Olarak ise 0312 252 61 09 nolu faks numarası ile iletişim sağlayabilirsiniz.

Kara Havacılık Komutanlığı Personel Alımı

Kara havacılık okulu özellikle helikopter ve keşif uçakları için pilot yetiştirmektedir. Yetiştirilen personeller deniz kuvvetler ve jandarma komutanlığında göreve başlayabiliyor. Kara havacılık okulundan mezun olanlar Teğmen rütbesi ile göreve başlayabiliyor. Personel alımı havacılık okullarından mezun olanlar arasından temin edilmektedir.


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*