Asker Sitesi | Askerlik Bilgi Paylaşım

Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı

Manisa 1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı, asker adaylarının askerlik yapabileceği acemi birliklerdendir. Burada eğitim görenlerin büyük bölümü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde usta birliğini tamamlamak üzere gönderilir. Bir kısmı da Manisa içerisinde kalır ve diğer görevlere dağıtılır. Manisa’da askerlik yapacaksanız, bunun için oldukça şanslı olduğunuzu söylemek gerekir. İzmir, Muğla ve çevre illerine oldukça yakın mesafede olan birliğiniz sayende, çarşı izinlerinizi gerekirse başka bir şehirde değerlendirebilir ve denizin tadını çıkarabilirsiniz. İşte Manisa 1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı ile ilgili diğer detaylar…

 

Manisa Hakkında

Ege bölgesinin en nadide şehirlerinden olan Manisa; 13.810 metrekarelik alana sahiptir. Şehir, yaklaşık 1.5 milyonluk nüfusu ile dikkat çekiyor. Birçok Manisa’da askerlik yapmış kişilerin aktardığına göre; Manisa’da askerlik yapmak bir yönü ile “tatil” yapmak gibi bir şey. Manisa; İzmir, Uşak, Kütahya, Balıkesir, Aydın ve Denizli ile komşudur

 

İlçe Hakkında

Manisa 1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı, Manisa’nın Yunusemre ilçesinde konuşlandırılmıştır. 250 bine yakın nüfusu ile bu ilçe, Manisa’nın ve Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biridir. Bu ilçede yer alan Manisa 1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı, ilçenin merkezinde yer almaktadır. Aynı zamanda civarındaki birçok yerleşim yerinin olması, da gideceğiniz birliğin en büyük artılarından.

 

Manisa 1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Hakkında

Manisa 1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı, Manisa’nın Yunusemre ilçesinde yer alan bir acemi birliğidir. Bu birlik, Manisa Şehirlerarası Terminalinden sadece 15 dakikalık otobüs veya 5 dakikalık taksi mesafesindedir. Manisa Havaalanı ile arasındaki mesafe ise; yaklaşık olarak 40 kilometredir ve yaklaşık 40 dakika içerisinde birliğinize ulaşabilirsiniz.

Birlik, birçok tesisi bünyesinde barındıran büyük bir kampüse sahiptir. Sosyal tesisler, PTT ve diğer resmi kurumlar, bu kampüsün içerisinde veya etrafından bulunmaktadır.

 

İletişim Bilgileri ve Açık Adresi

Manisa 1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı, Manisa’nın Yunusemre ilçesinde yer alan merkez komutanlıklardandır.

İletişim Numarası: 0 236 231 46 33-34 – 0 236 231 67 50 – 0 236 231 13 64

Faks: 0 236 231 69 99

Birliğinize teslim olmadan önce herhangi bir konudaki soru işaretlerinizi bu iletişim numaralarından ulaşarak öğrenebilirsiniz.


Etiketler: ,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.