Asker Sitesi | Askerlik Bilgi Paylaşım

2019 Sözleşmeli Er Maaşları Ne Kadar?

18.07.2019

TSK bünyesinde çalışmak ve askeri personel olarak görev almak isteyen adayların en çok merak ettiği konulardan biri de hiç kuşkusuz sözleşmeli er maaşlarıdır. Çalışma saatleri, tatil dönemleri, çalışma şekilleri ve görev tanımlarının yanı sıra maaş kısmı da en çok merak edilen noktadır. Biz de bu yazımızda sözleşmeli er maaşlarının görev dağılımına bağlı olarak neler olduğuna göz atacağız. İşte detaylar…

 

Sözleşmeli Er Maaşları Tüm Erlerde Aynı mıdır?

Elbette hayır. Tüm sözleşmeli erlerin maaşları, kıdem, görev alanı, görev bölgesi ve özel durumlardan dolayı farklılık gösterebilir. Doğu ve batı şehirlerinde görev alanlar, doğu illerinde görev alınacaksa terör bölgesi olup olmadığı gibi onlarca kriter, alınacak maaşı doğrudan etkiler. Bununla birlikte, deniz, kara ve hava personellerinin de maaşlarının farklı olduğunu belirtmek gerekir.

 

İşte Sözleşmeli Er Maaşları (2019 temmuz güncellemeli)

Sözleşmeli er maaşları, Doğu ve Batı illerinde çalışanlar için farklıdır. Bununla birlikte terör sıklığına bağlı olarak da bu miktar değişkenlik gösterir. Ama Batı illerinde 3750 dolaylarında maaş alındığını söylemek gerekir. Bununla birlikte Doğu illerinde görev alan en düşük sözleşmeli er maaşı ise 4000 TL’dir. Terör bölgelerinde bu miktar 5000 TL dolaylarına varmaktadır. Tabii ki burada ekstra görevler karşılığında maaş arttırımı ve ekstra ödenekler de söz konusudur.

Sözleşmeli er maaşlarının arasındaki fark, Batı’dan Doğu’ya doğru gidildikçe de artış göstermektedir. Karadeniz bölgesinde çalışan bir sözleşmeli er, her ne kadar terör ile ilişiği olmayan bir bölgede görev alıyor olsa da daha fazla maaş almaktadır.

Kara Kuvvetleri , Deniz Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri  çalışanları da az da olsa farklı maaşlar almaktadır. Bu da aynı şekilde Doğu-Batı maaş farkına göre değişkenlik gösterir.


Etiketler: , ,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.