Asker Sitesi | Askerlik Bilgi Paylaşım

Uzman Er – Uzman Çavuş Olmak Mantıklı mı?

Her insan, beklentilerini karşılayan, olmak istediği yerde olmasını sağlayan, kendisini en iyi temsil edeceğini düşündüren veya en uç tabiri ile egosunu tatmin etmesini sağlayan mesleklere yönelirler. Sadece birkaç gün veya birkaç ay/yıl için değil, belki de bir ömür boyu icra edilecek bu meslekleri seçerken, her yönü ile hareket etmek ve kararı ileriye yönelik olarak vermek gerekir. Özellikle günümüzde bazı şartlardan dolayı, “ne meslek olursa yaparım ve ne bölüm olursa okurum” mantığı, ne yazık ki ilerleyen yıllarda bazı sosyal ve ekonomik problemleri doğurabilmektedir.

Bununla birlikte yaşam kalitesini düşürebilmekte ve hayatı çok yönlü olarak etkileyebilmektedir. İşte bu yönü ile hareket etmek ve tüm bu durumları göz önünde bulundurmak gerekir.

 

Hem ileride sıkılmadan ilk günkü heyecan ile yapılacak mesleği şimdiden seçmek, hem maddi beklentileri karşılayabilecek mesleğe yönelmek ve hem de üzerinde taşırken onurla ve gururla taşımaya devam etmeyi istemek, bu yönü ile bir mesleği seçerken dikkat edilmesi gereken detaylardandır. Eğer siz, bu bahsedilen amaçlar doğrultusunda uzman erbaş ve uzman çavuş mesleklerine yönelecekseniz, kimseyi dinlemeden ve içinizdeki sesi dinleyerek başvurunuzu yapın ve atanmanız durumunda göğsünüzü gere gere mesleğinize başlayın. Ama, aklınızda ve kalbinizde hala “acabalar” var ise, bu durumda bu meslekleri icra etmeniz, hiç de mantıklı olmayacaktır. Dahası daha öncede söylediğimiz gibi, bir “eziyetten” öteye geçemeyecektir! Unutulmamalı ki bu meslek belki çatışma vs gibi konuları var ama kutsal bir meslek.


Etiketler: ,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.