Asker Sitesi | Askerlik Bilgi Paylaşım

Yasaklı Rütbesi Nedir – Kimlere Verilir

İnternet dünyası geniş bir sektör olduğu için bilgiye ulaşma imkanları sınırsızdır ve aynı zamanda sıkıntılı bir süreçtir. Geçen günlerde internette dolaşırken kullanıcılardan biri askeriyede yasaklı rütbenin ne olduğunu ve yasaklı rütbe kimlere verilir diye sorular sorduğunu gördüm.Öncelikle şunu belirteyim ki askeriyede yasaklı rütbe adında herhangi bir rütbe yoktur. İnternette dolaşmış olan yasaklı rütbe görselinin resmi şu şekildedir:

 

yasakli-rutbe-nedir

İnternette Dolaşan Yasaklı Rütbesi Foto

 

Yasaklı Rütbe forum sitesinin birinde üyelere verilen profillerin adıdır. Yani acemi, çaylak, usta, profesyonel gibi üye posbit ve kademeleri olan forumlardan birinde er başçavuş yüzbaşı diye de bir üye sınıflandırması yapmışlar. Hal böyle olunca da üye ceza alırsa forumda rütbeleri alınsın, banlanınca yasaklı olsun diye yasak rütbe diye bir rank vermişler.

 

Bunu gören yurdum insanı da askerlikte acaba yasaklı rütbe neden var kim bu yasaklı rütbe, yasaklı rütbe kimlere verilir nedir; ne değildir diye merak eder olmuş. Biz de kamuoyunu aydınlatmak için ülkemize herhangi bir şekilde yasaklı rütbe ve bu ad altında rütbe olmadığını; bunların sadece bir forum sitesinin üyelik sistemi olduğunu açıklamak isteriz. Şimdiden herkese hayırlı tezkereler…


Etiketler: ,

Yorumlar
  1. Yasaklı Rütbe dedi ki:

    Cidden çok ilginç yasaklı rütbesi bir çok ünlü sitede var bizlerde üst rütbeye geçiş yapamayan askerlere yasaklı rütbe demek ki buna denir diye akıl yürütüyorduk teşekkürler.

  2. asker adayı dedi ki:

    Millet tutturmuş bir yasaklı rütbesi hangi askere verilir diye gidiyor. Cidden çok yararlı bir yazı