Asker Sitesi | Askerlik Bilgi Paylaşım

Yedek Subay – Yedek Subay Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

Kasım 2019 celp döneminde er, yedek subay ve yedek astsubay sonuçlarının ne zaman belli olacağının duyurusu yapıldı. Msb İnternet sitesindeki 16.08.2019 duyurusuna göre 2019 kasım celp döneminde askere alınacak er erbaş yedek astsubay ve yedek subayların ne zaman askere alınacağı, ne zaman sınıflandırmaların yapılacağı duyuruldu. Duyuru metninde öne çıkan tarihler ve askerlerin sevk belgelerinin ne zaman alınacağı bilgileri ise şu şekilde:

 

  • 20 Ağustosa kadar yoklamasını yaptıranlar kasım celbine tabi olacak.
  • Er – erbaş, yedek subay ve yedek astsubay sonuçları 23 Eylül 2019 tarihinde belli olacak.
  • Yedek astsubay ve yedek subaylar 1 Kasım 2019 tarihi itibariyle birliklerine katılacak.
  • Er ve erbaşlardan 1. celp ve sevke tabi olanlar 1 ekim 2019; 2. celp ve sevke tabi olanlar 1 kasım 2019, 3. celp ve sevk dönemine tabi olanlar ise 1 aralık 2019 tarihinde birliklerine sevkedileceklerdir.

 

Yükümlüler sınıflandırma sonucundan hemen sonra veya yukarda belirttiğimiz askere katılma tarihlerinden 15 gün öncesine kadar sevk evraklarını gerek askerlik şubelerinden gerekse e devlet üzerinden otomatik olarak alabileceklerdir. Kapsamlı duyuru metnine https://asal.msb.gov.tr den ulaşabilir veya aklınıza takılan soru ve sorunları yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.


Etiketler: , , ,

Yorumlar
  1. YUSUF dedi ki:

    Hocam selamın aleyküm ben 18 temmuz günü tecilimi bozdurdum ve verilen belgeede KASIM 2019 yazıyor askerlik şubeside kasım celbiyle askersin dedi fakat , ”ASAL Askerlik Hizmet Tercih İşlemleri kısmında bu hizmeti kullanarak 2020 yılına ait diyor. bi diğer sorum ise askerliğimi tecil ettirirken bir dizi kontrolden geçtim tecilimi bozdurunca sağlık ocağı muayene filan gerekiyor mu dedim gerek yok dediler şimdi hiçbirşey yapyacak mıyım